DROGA NA OSIEDLU JUŹKOWA JEST JUŻ GOTOWA

10 paź, 2017 | Przechlewo

230 tysięcy złotych kosztowała modernizacja drogi gminnej na osiedlu Juźkowa w Przechlewie. Prace już się zakończyły. Tym samym wszystkie główne trakty w tej części miejscowości są już wyremontowane.

Naprawiana droga została pokryta nowym asfaltem. Wcześniejszy był już mocno zniszczony. Gmina zastanawia się jeszcze nad zamontowaniem tam w przyszłości progów zwalniających. To skutek zdarzających się teraz, przypadków przekraczania prędkości przez nierozsądnych kierowców. Jest to droga prowadząca z osiedla, między innymi w kierunku ogrodów działkowych. Szybko jeżdżące pojazdy stwarzają zagrożenie dla pieszych. Spowalniacze powinny rozwiązać ten problem. „W przyszłości myślimy także o skomunikowaniu tej drogi i całego osiedla z drogą wyjazdową w kierunku Sąpolna. Ale to temat na przyszłe lata” – mówi Wójt Gminy Przechlewo, Andrzej Żmuda Trzebiatowski. Teraz osiedle jest skomunikowane z trasą wylotową w kierunku Człuchowa, a poprzez skrzyżowanie w centrum Przechlewa, także z trasą do Rzeczenicy.

Przebudowa drogi gminnej została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wysokość dofinansowania to blisko 150 tysięcy złotych.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content