DROGA DO ZDROWIA – AKCJA PROZDROWOTNA W BRUSACH

27 lip, 2021 | Brusy

Bezpłatne badania poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, EKG, USG płuc oraz spirometryczne, będzie można wykonać w najbliższy weekend w Brusach. W sobotę i w niedzielę w godzinach od 9.00 do 19.00 na placu przed Urzędem Miejskim prowadzona będzie akcja „Droga do Zdrowia z PZU”. W tym czasie będzie można także skorzystać  również z bezpłatnych konsultacji z pulmonologiem, dermatologiem i dietetykiem.

Brusy są jedynym miastem na Pomorzu, w którym taka akcja będzie prowadzona. Patronuje jej Wojewoda Pomorski. Z badań i konsultacji skorzystać będzie mógł każdy dorosły mieszkaniec gminy, turysta lub osoba przejeżdżająca w tych dniach przez Brusy. Żadna wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

– Zachęcam wszystkich Państwa do udziału w tej akcji. Zapraszam naszych mieszkańców, turystów, gości, mieszkańców całego Pomorza, bo jest to akcja organizowana dla całego naszego regionu – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Niezależnie od akcji prowadzonej przed budynkiem urzędu, w jego wnętrzu, również w sobotę i w niedzielę w godzinach 9.00-19.00, czynny będzie punkt szczepień przeciwko COVID-19. Skorzystać z niego będą mogły wszystkie osoby, które dotąd nie przyjęły żadnej szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Weekendowa wizyta w magistracie to również okazja do spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym. Osoby, które do tej pory nie wzięły udziału w tej akcji, będą mogły dokonać spisu pod okiem rachmistrza. Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content