DROGA DO CZAPIEWIC – WYBUDOWANIA, JEST JUŻ GOTOWA

16 gru, 2022 | Brusy

Zaledwie trzy dni trwały prace budowlane na 600 metrowym docinku drogi z Czapiewic do Czapiewic – Wybudowania w Gminie Brusy. Dotychczasowa droga gruntowa została utwardzona asfaltem. Trakt ten jest już przejezdny.

Przygotowania do przebudowy tego odcinka trwały już od roku 2018. Wówczas to powstała dokumentacja techniczna sfinansowana ze środków sołeckich. Rok później sołectwo zbudowało pierwsze 45 metrów tej drogi. Teraz, kolejny 600 metrowy odcinek zbudowała gmina. Poprawiło to jakość tego fragmentu drogi.

– Jest to teraz droga utwardzona asfaltem o szerokości 4 metrów na podbudowie z kruszywa łamanego, kamiennego. Utwardzone są również pobocza – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Budowa tego odcinka kosztowała ponad 473 tysiące złotych, z czego prawie 132 tysiące to środki pozyskane z budżetu Województwa Pomorskiego. 100 tysięcy dołożyło także Nadleśnictwo Przymuszewo. Reszta to środki z budżetu Gminy Brusy.

Na drodze Czapiewice – Czapiewice Wybudowanie do wykonania pozostał jeszcze jeden, 400 metrowy fragment. Będzie on modernizowany w momencie, gdy pojawią się na to zadanie kolejne środki zewnętrzne.

 

 

fot. ilustracyjne – serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content