DOŻYNKI GMINNE W KOCZALE – ZAPROSZENIE

28 sie, 2023 | Koczała

Już w najbliższą sobotę (2.09) w Koczale odbędą się dożynki gminne. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje. Jest to wydarzenie otwarte nie tylko dla mieszkańców, ale też turystów, którzy chcieliby przyjrzeć się tradycyjnemu ceremoniałowi dożynkowemu.

Rozpoczynamy mszą świętą, następnie cały korowód przejdzie ulicami Koczały, spod kościoła do Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie też parada pojazdów rolniczych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości. Będzie to jeszcze czas urlopów, czas wakacji, gdyż dopiero po weekendzie wyruszamy do szkoły. Dlatego zapraszamy wszystkich na dożynki do Koczały – zachęca Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Koczale o godzinie 14.30. O 16.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się ceremonia dzielenia chlebem oraz uroczyste otwarcie dożynek. Pół godziny później rozpocznie się koncert zespołu Rzepczyno. O 17.30 wystartuje turniej sołectw i zakładów pracy. – Wciąż zapraszamy chętnych do udziału w konkursach. Liczymy także na stowarzyszenia i koła gospodyń. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody finansowe – dodaje wójt. Będzie też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz rywalizacja kulinarna „Koczalska Micha”. Całość zakończy zabawa taneczna, która potrwa do godziny 2.00. Wśród atrakcji towarzyszących będą także animacje i dmuchane zamki dla dzieci. Będzie też wystawa „Obrazy szyte naturą”.

 

 

grafika: GOK w Koczale

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content