„DOROŚLI DZIECIOM” NIEZWYKŁE JASEŁKA W PRZECHLEWIE

4 sty, 2023 | Przechlewo

Przechlewscy urzędnicy, nauczyciele, leśnicy, a nawet wójt z ze swoim zastępcą, zostaną aktorami w przygotowywanych właśnie jasełkach „Dorośli Dzieciom”. Wydarzenie będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę (8.01) o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Anny w Przechlewie. Trwają właśnie ostatnie przygotowania do tego spektaklu.

Na pomysł, aby tym razem jasełka wystawili dorośli, a nie dzieci, wpadła Edyta Jasińska – dyrektorka miejscowego przedszkola. Sama przygotowała scenariusz i przydzieliła role aktorom. Wszyscy występujący to amatorzy, którzy nie mieli wcześniej żadnego teatralnego doświadczenia.

– Aktorzy to są mieszkańcy Przechlewa, pracownicy przedszkola, panie przedszkolanki, pracownicy obsługi. Do występu dali się namówić również pracownicy Urzędu Gminy, w tym także wójt, zastępca wójta, panie z sekretariatu, pani sekretarz, a do tego pracownicy żłobka, szkoły i rodzice naszych dzieci – mówi Edyta Jasińska.

W spektaklu wystąpi prawie 40 osób. Część z nich tworzyć będzie chór zachęcający publiczność do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. W przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – dodaje Jasińska.

– Napisałam kiedyś scenariusz do tych jasełek. Jestem też instruktorem teatralnym i teatr jest mi bardzo bliski. Chciałam tym razem zrobić coś innego, żeby to dorośli pokazali, że potrafimy się bawić, że mamy do siebie dystans. Wiadomo, dzieci na nas patrzą, jesteśmy dla nich jakimś wzorem, dlatego chcemy im pokazać, że my też potrafimy się świetnie bawić – mówi dalej dyrektor.

Wstęp na to widowisko będzie otwarty dla wszystkich. Mile widziane są całe rodziny.

 

 

grafika: UG Przechlewo

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content