DOM Z SERCA DLA RODZINY Z GMINY BRUSY

24 paź, 2021 | Brusy

Rodzina Państwa Iwony i Krzysztofa Kinów otrzyma „Dom z Serca”. Powstanie on w ramach programu prowadzonego przez firmę Budimex, wspomagającego rodziny w trudnych sytuacjach życiowych. Dom ma być gotowy najpóźniej w czerwcu przyszłego roku.

Państwo Kinowie z Brus mają sześcioro dzieci. Dwoje, to dzieci niepełnosprawne. 7-mio letni Szymon i 9-letnia Ewelina są po przeszczepie szpiku kostnego i pozostają pod stałą opieką medyczną specjalistów z Bydgoszczy. Obecnie cała rodzina mieszka w wynajętym lokum w Brusach.

Jakiś czas temu Kinowie rozpoczęli budowę własnego domu w Antoniewie, na działce otrzymanej w spadku po rodzicach. Niestety prace utknęły z powodu braku pieniędzy. Z pomocą przyszła firma Budimex, która zgodziła się sfinansować i dokończyć inwestycję.

– Jest mi niezwykle miło, że będziemy mogli pomóc właśnie Państwu. Przez ten czas, który dzisiaj spędzamy razem – widzę, że jesteście niezwykle sympatyczną rodziną. I cieszymy się, że Dom z Serca, prawdziwy dar z serca będziemy mogli ofiarować właśnie Państwu. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić kilka marzeń, chociaż małych i powstanie dla was fantastyczne miejsce do tego żeby dzieci miały dobry, ciepły, wygodny dom, a Państwo mogli budować rodzinę i czuwać nad ich rozwojem  – mówiła podczas spotkania z rodziną Antona Orłowski z firmy Budimex.

To dla nas ogromna radość – dziękowali z kolei Iwona i Krzysztof Kinowie.

– Jesteśmy w ogromnym szoku. Cieszymy się, że przyjęto nas do takiego projektu. Jesteśmy naprawdę, ogromnie wdzięczni firmie Budimex i wszystkim organizatorom, którzy się w tą akcję włączyli – dodaje pani Iwona.

Dom z Serca będzie pierwszym realizowanym na terenie gminy Brusy.

– Bardzo cieszę się, że ta pomoc trafia do rodziny z naszej gminy, do rodziny wielodzietnej, która naprawdę tej pomocy potrzebuje. Tak więc jest to wielka radość nie tylko dla rodziny, ale również dla naszego samorządu, że to właśnie tutaj taka pomoc dociera – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Eksperci w firmy Budimex obejrzeli już rozpoczętą budowę. Będzie ona kontynuowana według dotychczasowych projektów. Prace ruszą za kilka dni. Wszystko ma być gotowe najpóźniej w czerwcu przyszłego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content