DOBRY ROK W SAMORZĄDZIE SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

15 sty, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Wszystkie zaplanowane inwestycje, za wyjątkiem remontu sali w Centrum Kultury i Sztuki zostały wykonane. Zadłużenie gminy nie powiększa się mimo, że kolejny rok z rzędu nie podnoszono podatków i opłat lokalnych. Tak miniony rok 2017 podsumowuje samorząd Sępólna Krajeńskiego.

To był dobry rok w inwestycjach – ocenia Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski. Rozpoczęto na przykład budowę świetlicy w Komierowie, a na osiedlu Jana Pawła II oraz w północnej części miasta zbudowano kilka nowych dróg. Nowe trakty powstały także na terenach wiejskich. Gmina partycypowała w kosztach budowy chodników przy drogach powiatowych oraz rozpoczęła proces termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. Łączna wartość zrealizowanych w 2017 roku zadań to prawie 8 milionów złotych. Jedyną inwestycją, której nie udało się wykonać jest modernizacja sali widowiskowej przy Centrum Kultury i Sztuki. Ze względu na zbyt drogie rozstrzygnięcia przetargowe, wykonawcę prac wyłoniono dopiero za trzecim razem. Stało się to na początku 2018 roku.

W sierpniu także przez teren Gminy Sępólno przetoczyła się nawałnica. Wichura spowodowała spore straty zarówno w mieniu komunalnym, jak i prywatnym. Zdaniem ekspertów, jej skutki mogą być odczuwalne jeszcze przez kilka kolejnych lat.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content