DOBRE WYNIKI PRZECHLEWIAN W TRIATHLONIE

9 wrz, 2016 | Przechlewo

Ponad 700 zawodników wystartowało w tegorocznym Prime Food Triathlon Przechlewo. Wśród nich było aż 36 mieszkańców Gminy Przechlewo.  To rekord, bo w historii tej imprezy, gospodarz nigdy wcześnie nie miał aż tak silnej reprezentacji. W jednej z konkurencji wystartował także Wójt – Andrzej Żmuda Trzebiatowski.

Zawody triathlonowe w Przelewie odbyły się w miniony weekend. Była to ostatnia impreza w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Zawodnicy rywalizowali w czterech wyścigach. W sobotę odbyła się rywalizacja na odcinku 1/2 Ironmana, czyli: 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu oraz na odcinku 1/4 Ironmana, czyli: 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu. W niedzielę rozegrano zawody na dystansie printerskim (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu). Finałem zawodów był wyścig sprinterski w którym startowało po trzech zawodników w drużynie. Pierwszy – płynął, drugi – jechał na rowerze, trzeci – biegł. W tej rywalizacji na starcie stanęła reprezentacja Urzędu Gminy Przechlewo w składzie: Sebastian Gajewski, Andrzej Żmuda Trzebiatowski i Dariusz Szopiński. Zajęła ona 12miejskie w klasyfikacji OPEN oraz 9 w klasyfikacji sztafet męskich.  Pozostałe najwyższe miejsca przechlewian to:

Paweł Spiczak – Brzeziński (20 miejsce na dystansie 1/2 Ironmana),

Dariusz Buczko (43 miejsce na dystansie 1/4 Ironmana),

Łukasz Czarnowski (40 miejsce w sprincie).

 

W poszczególnych klasyfikacjach zwyciężyli:

– Bartosz Banach z Gdańska – 1/2 Ironmana (kat. mężczyzn)

– Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego – 1/2 Ironmana (kat. kobiet)

– Piotr Ławicki z Lubina – 1/4 Ironamana (kat. mężczyzn)

– Agnieszka Jerzyk z Leszna -1/4 Ironmana (kat. kobiet)

– Igor Siódmiak ze Szczecinka – Sprint (kat. mężczyzn)

– Magdalena Wiśniewska z Komornik – Sprint (kat. kobiet)

– Drużyna Kawa Kamp 1 (Artur Mieloch, Łukasz Kalaszczyński i Marcin Kęsy) – Sztafeta

Zawodom towarzyszyły również inne atrakcje. Były koncerty, konkursy kibicowania, strefa zumby, pokazy flyboard`ów oraz zabawy dla dzieci. Organizatorzy już przygotowują się do kolejnej edycji imprezy, która odbędzie się w dniach 2-3 września 2017r.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content