DO BIBLIOTEKI W SKARPETKACH

9 paź, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Na spotkanie z Justyną Bednarek, literaturoznawcą i autorką bajek dla dzieci – zaprasza Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim. Na pogadankę należy jednak założyć skarpetki na nogi, a trzecią, włożyć do kieszeni. Przyda się ona w trakcie prelekcji.

Spotkanie z pisarką jest adresowane do dzieci. Będzie ono połączone z warsztatami „pacynkowymi”. Wszyscy jego uczestnicy będą pracowali na dywanie, stąd potrzeba zdjęcia butów. Trzecia skarpetka posłuży jako rekwizyt – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. „Nie ma znaczenia jaka to będzie skarpetka, może być nawet taka nieco zniszczona. My zapewnimy pozostałe materiały, czyli oczka, uszki, itd. Z tych rekwizytów przygotujemy wspaniałe pacynki, które staną się bohaterami naszej opowieści” – dodaje dyrektor. W ten sposób dzieci poznają nie tylko literaturę, ale także będą mogły ją przedstawić według własnych wyobrażeń. Justyna Bednarek jest autorką między innymi książki pod tytułem: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych). Stąd nawiązanie do tego elementu garderoby.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich najmłodszych. Odbędzie się ono we wtorek (10.10) o godzinie 9.00 w czytelni sępoleńskiej biblioteki.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content