DNI UNII EUROPEJSKIEJ

25 maj, 2017 | Przechlewo

W Przechlewie trwają Dni Unii Europejskiej. Bierze w nich udział młodzież z Polski, Niemiec i Danii. Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół w Przechlewie, UKS im. Janusza Kusocińskiego oraz OSiR Przechlewo.

Dni Unii Europejskiej to impreza podczas której uczniowie rywalizują ze sobą sportowo. Ponadto poznają oni kulturę innych krajów oraz siebie nawzajem. „Jest to możliwość pokazania ogromu możliwości współpracy z innymi ludźmi zewsząd – i to w zakresie nie tylko dydaktycznym, ale także, może z biegiem czasu również gospodarczym, ekonomicznym i kulturowym. Chodzi o to aby młodzi ludzie w przyszłości, bez kompleksów wchodzili w jakikolwiek rynek w światowym systemie funkcjonowania społecznego” – mówi Wojciech Podgórski, Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.

Podczas trwania wydarzenia, młodzi sportowcy rywalizują ze sobą między innymi w turniejach piłkarskich i zawodach biegowych. Będą też wspólne wycieczki i zabawy. Dni Unii Europejskiej w Przechlewie organizowane są po raz 17ty. W tym roku potrwają one do 28 maja.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content