DNI UNII EUROPEJSKIEJ JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU

19 maj, 2022 | Przechlewo

Nie tylko zawody sportowe, ale także imprezy integracyjne czekają na uczestników Dni Unii Europejskiej. Impreza ta już po raz dwudziesty odbędzie się w Przechlewie. Wszystko startuje we wtorek – 24 maja.

Dni Unii Europejskiej to spotkanie młodzieży szkolnej z Polski, Niemiec i Danii. Od kilku lat gośćmi specjalnymi są także uczniowie z innych krajów. W tym roku będą to Litwini i Ukraińcy. Wydarzenie ma przede wszystkim promować sport i dobre relacje wśród młodzieży. Jej początki sięgają roku 1974, gdy to pierwsze takie spotkania organizowali w Przechlewie ówcześni działacze sportowi: Paweł Fryze, Jan Sochalski i Zenon Bogucki – opowiada Mariusz Rutkowski, obecny organizator wydarzenia. Z czasem impreza przekształciła się w cykliczne spotkania pod hasłem: „Dni Unii Europejskiej”.

– Impreza polega na organizowaniu imprez rekreacyjno – sportowych, jak również animacji językowych, gier i zabaw ruchowych, które integrują młodzież – dodaje Rutkowski. W programie jest także spływ kajakowy i warsztaty garncarskie, Dni Unii Europejskiej trwać będą od wtorku (24.05) do niedzieli (29.05). Zmagania sportowe zaplanowane są na czwartek (26.05 – godz. 16.00) – stadion OSiR – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej oraz piątek (27.05 – godz. 11.00) – stadion OSiR – Międzynarodowe Biegi Przełajowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content