DNI KOCZAŁY – JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

27 cze, 2023 | Koczała

Kurs jazdy na deskorolkach i hulajnogach, zawody kajakowe, koncerty i festyn dla całych rodzin. Takie atrakcje czekają na tych, którzy przyjadą w najbliższy weekend do Koczały. W sobotę i niedzielę (1-2 lipca) odbywać się będą bowiem Dni Koczały. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Święto gminy zainauguruje wyjątkowo huczna akcja. Mieszkańcy i goście przejdą ulicami Koczały, znad jeziora Dymno do domu kultury, kolorowym orszakiem, hałasując przy tym wszystkim, co będą mieli pod ręką. To wydarzenie będzie oficjalnym przywitaniem lata, inauguracją sezonu kąpielowego oraz rozpoczęciem Dni Koczały. – Prosimy tutaj o przyniesienie ze sobą wszelkiego rodzaju przeszkadzajek, instrumentów, gwizdków, trąbek, wszystko jest mile widziane – zachęca Grzegorz Pietrzak, Wójt Koczały. Zbiórka uczestników przemarszu w sobotę o godzinie 15.00 na plaży. Od 16.30 rozpocznie się zabawa przy Gminnymi Ośrodku kultury. Będzie to festyn rodzinny z atrakcjami. Na 19.00 zaplanowano koncert zespołu Nagła Zmiana Klimatu. Finałem pierwszego dnia świętowania będzie zabawa taneczna i disco polo show.

W niedzielę również o godzinie 15.00, również na plaży nad jeziorem Dymno, rozpocznie festyn sportowy. Będą turnieje, wyścigi kajaków oraz pływanie na deskach sup. O 18.00 na letniej scenie Gminnego Ośrodka Kultury rozpocznie się natomiast koncert zespołu Węże z Poligonu.

Jedną z największych atrakcji tegorocznych Dni Koczały będzie kurs jazdy na deskorolkach i hulajnogach. Zajęcia poprowadzą profesjonalni instruktorzy, którzy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w godzinach od 10.00 do 15.00 czekać będą na amatorów tego sportu na koczalskim skateparku. Nie trzeba mieć własnej deskorolki. Organizatorzy zajęć zapewnią kilka urządzeń, z których będzie można na miejscu korzystać. Udział w zajęciach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Finałem warsztatów będzie niedzielny turniej trików na skateparku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content