DEKORACJE DOŻYNKOWE Z PRZECHLEWA [GALERIA]

28 sie, 2017 | Przechlewo

Rodzina Państwa Zblewskich, drugi rok z rzędu, zwyciężyła w plebiscycie na najlepszą dekoracje dożynkową. Konkurs i wystawę pokonkursową zorganizowała Gmina Przechlewo. Słomiane rzeźby można oglądać przy drodze na wjeździe do Przechlewa od strony Człuchowa.

Konkurs na dekoracje dożynkowe wpisał się już na stałe w kalendarz imprez Gminy Przechlewo. Co roku mieszkańcy i ich goście rywalizują w grupach o to, kto wykona najlepszą budowlę. W przeszłości powstawały tu kombajny ze słomy, konne zaprzęgi, a nawet motywy nawiązujące do symbolu Przechlewa, czyli kajaka. W tym roku wystawę zdobią między innymi paw, sportowcy, zagroda rolnicza i słomiane prosięta.

„Nasze dekoracje stanowią nie lada atrakcję turystyczną. Przejeżdżający przez miejscowość zatrzymują się, bo przyjrzeć się z bliska budowlom. Fotografują je, publikują w internecie, przez co także promują naszą gminę” – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie

W kategorii prac indywidualnych, pierwsze miejsce zajęła rodzina Państwa Zblewskich. Zwycięscy, otrzymaną nagrodę pieniężną postanowili przeznaczyć na rzecz poszkodowanych w nawałnicy.

W kategorii prac grupowych, pierwsze miejsce zajęła drużyna Tri Paka. Drugie miejsce przyznano drużynie firmy Poldanor. Trzecie dla firmy Prime Food. Czwarte miejsce przyznano drużynie sołectwa Dąbrowa.

 

 

fot: UG Przechlewo

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content