CZYSTE POWIETRZE W GMINIE KOCZAŁA W STATYSTYKACH

27 lut, 2023 | Koczała

Już dwudziestu czterech mieszkańców Gminy Koczała skorzystało z dofinansowań i zrealizowało w swoich domach przedsięwzięcia w ramach programu Czyste Powietrze. Łączna wartość wypłaconych w naszej gminie dotacji na koniec 2022 r.  – wyniosła 347.522,74 zł.

Z przedstawionych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku statystyk wynika, że czterdziestu siedmiu mieszkańców złożyło wnioski o dofinansowanie zadań związanych z wymianą kopciuchów na ekologiczne źródła ciepła i/lub termomodernizacją.

Otrzymane w ramach programu „Czyste Powietrze” pieniądze, mogą być przeznaczone na poprawę efektywności energetycznej budynków, które użytkujemy. Chodzi tu przede wszystkim o przeprowadzenie audytu energetycznego, ocieplenie ścian, stopów i podłóg, wymianę okien, drzwi i bram garażowych, wymianę starego pieca na nowoczesne źródło ciepła, budowę nowej instalacji CO i CWU, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła lub budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej. W roku 2023 można otrzymać dotację dla budynków jednorodzinnych w wysokości nawet 136.200,00 zł.

Szczegółowe informacje na ten temat udzielane są w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, znajdującym się w Urzędzie Gminy w Koczale, w pok. Nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58. Zachęcamy mieszkańców do odwiedzenia punktu i skorzystania z dofinansowania na wymianę źródła ciepła i/lub termomodernizację.

 

grafika: czystepowietrze.gov.pl

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content