CZYSTE POWIETRZE – ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

18 mar, 2024 | Koczała

Wydatki własne przeznaczone na termodernizację domu lub mieszkania można odliczyć od podatku dochodowego. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać niemalże wszystkie osoby fizyczne opłacające podatki w Polsce. Możliwe jest to w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej.

Odliczeniu od podatku nie podlega ta część kosztów, która była dofinansowana w ramach Programu Czyste Powietrze lub z innych środków pomocowych. Odpis jest możliwy jedynie na tę część, która była finansowana w całości ze środków własnych podatnika. Maksymalna wysokość odliczenia wynosi 53 tysiące złotych. Dla udokumentowania podstawy odliczenia należy posiadać faktury VAT za zakupione materiały i wykonane usługi. Odliczenie od podatku można rozłożyć nawet na trzy kolejne lata.

Szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania, udzielane są w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, znajdującym się w Urzędzie Gminy w Koczale, w pok. Nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58.

 

grafika: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content