CZYSTE POWIETRZE SKORZYSTAJ Z DOFINANSOWANIA

2 kwi, 2023 | Koczała

Aż 136 tysięcy złotych dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej domu, można otrzymać w tym roku w ramach programu Czyste Powietrze. Ze wsparcia mogą skorzystać właściciele nieruchomości, których roczny dochód nie przekracza 135 tysięcy złotych.

Czyste Powietrze to program ze wszech miar korzystny dla mieszkańców. Umożliwia on otrzymanie dotacji na taką modernizację domu, która w przyszłości przyniesie znacznie obniżenie rachunków za ogrzewanie – uważa Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

– Z programu Czyste Powietrze można otrzymać wsparcie na docieplenie ścian, dachu, na wymianę okien i drzwi, na zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz na wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza – dodaje wójt.

Zanim jednak przystąpi się do programu Czyste Powietrze, warto jest wykonać audyt energetyczny. Jest to dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Taka kompleksowa termomodernizacja umożliwia otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków.

Do końca ubiegłego roku z dofinansowań w ramach programu „Czyste Powietrze”, w gminie Koczała skorzystały 24 osoby. Łączna wartość wpłaconych dotacji to 347.522,74 zł.

Szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania, udzielane są w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, znajdującym się w Urzędzie Gminy w Koczale, w pok. Nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58.

 

grafika: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content