„CZYSTE POWIETRZE” – PRZYJMUJEMY WSNIOSKI O DOFINANSOWANIA

29 mar, 2021 | Brusy

103 miliardy złotych na realizację programu Czyste Powietrze, do końca 2029 roku planuje wydać Rząd RP. Są to fundusze przeznaczone między innymi na dofinansowania termomodernizacji budynków lub wymiany trujących źródeł ciepła, na systemy ekologiczne. Wnioski o dotacje można składać również w Urzędzie Miejskim w Brusach.

Szczegółowych informacji udziela Karol Schramke, zajmujący się koordynacją programu Czyste Powietrze. Jak mówi – program obejmuje dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające odpowiednie normy. Stare piece można wymienić m.in. na pompy ciepła, kotłownię gazową, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne lub kocioł na paliwo stałe, spełniający określone wymagania -. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodów w gospodarstwie domowym i waha się od 30 do 60 procent wartości inwestycji. Dofinansowanie można pozyskać także na ocieplenie budynku, wymianę okien, wymianę drzwi zewnętrznych oraz na montaż odnawialnych źródeł energii.  

W Urzędzie Miejskim w Brusach działa punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Jest on czynny codziennie w godzinach pracy urzędu w pok. 32. Ze względów epidemiologicznych na razie najlepiej jednak jest komunikować się telefonicznie lub mailowo: [email protected]

W punkcie konsultacyjnym można uzyskać nie tylko szczegółowe informacje dotyczące programu. Doradca pomoże także wypełnić wniosek oraz podpowie jak przygotować niezbędną dokumentację.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content