CZYSTE POWIETRZE – NOWE ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI

20 sty, 2023 | Koczała

Aż 135 tysięcy złotych na modernizację systemów grzewczych i 1200 złotych na przeprowadzenie audytu energetycznego budynku – tyle można otrzymać w ramach nowej edycji programu Czyste Powietrze. Urząd Gminy w Koczale zachęca do odwiedzenia miejscowego punktu konsultacyjno – informacyjnego.

Nowe zasady programu obowiązują od 3 stycznia. Zmieniły się progi dochodowe i wysokości dofinansowań o jakie można się ubiegać. Osoby najmniej zamożne mogą otrzymać wsparcie w wysokości nawet 135 tysięcy złotych. W zależności od dochodów przeliczanych na członka rodziny, kolejne progi to 99 tysięcy i 66 tysięcy wsparcia. Pieniądze te można przeznaczyć na ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę starego pieca na nowoczesne źródła ciepła, montaż instalacji CO oraz mikroinstalacji fotowoltaicznej.

– Korzyści są przede wszystkim finansowe, bo można otrzymać dofinansowanie na wymianę starych pieców, które jak wszyscy wiemy, w znacznym stopniu zanieczyszczają nasze powietrze. Możemy dokonać też termomodernizacji naszych domów. To z kolei wpłynie na wysokość naszych opłat za ogrzewanie i na stan powietrza w naszym regionie – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Wszyscy zainteresowani zasadami przyznawania dotacji w ramach programu Czyste Powietrze, mogą zgłosić się do Gminnego Punktu Konsultacyjno – Informacyjnego. Znajduje się on w Urzędzie Gminy w Koczale w pokoju nr 7.

 

 

grafika: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content