CZYSTE POWIETRZE – DOFINANSOWANIE NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

31 maj, 2023 | Koczała

Nawet 136.200 złotych dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania mieszkania, ocieplenie ścian, stropu i podłogi, wymianę okien i drzwi oraz budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej można otrzymać w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nie wszyscy wnioskodawcy mogą jednak liczyć na aż tak duże wsparcie. Jego wysokość jest uzależniona od dochodów osoby wnioskującej.

Najniższy poziom wsparcia jest określony jako „podstawowy poziom dofinansowania”. Dofinansowanie to można otrzymać w formie dotacji lub dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego. Przysługuje ono wnioskodawcom, których roczny dochód nie przekracza 135 tysięcy złotych. Wówczas łączna kwota dofinansowania nie będzie większa niż 66 tysięcy złotych plus 1200 złotych na wykonanie audytu energetycznego. Otrzymane wsparcie jest bezzwrotne. W jego ramach można się także ubiegać o środki na część robót zmierzających do poprawy efektywności energetycznej budynku. I tak: wykonanie kompleksowej termomodernizacji – maksymalna kwota wsparcia na poziomie podstawowym to 33.000 zł, wymiana źródła ciepła na ekologiczne wraz z termomodernizacją budynku – maksymalna kwota wsparcia na poziomie podstawowym to 50.000 zł, gdy nie budujemy mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz 56.000 zł, gdy taką instalację zbudujemy. Największe wsparcie na poziomie podstawowym otrzymamy, gdy oprócz kompleksowej termomodernizacji budynku, do ogrzewania domu zainstalujemy pompę ciepła. Wówczas poziom dofinansowania wyniesie odpowiednio: 60.000 zł bez mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz 66.000 zł wraz z fotowoltaiką.

Szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania, udzielane są w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, znajdującym się w Urzędzie Gminy w Koczale, w pok. nr 7. Punkt prowadzi Renata Minda – tel. 59 857 40 68 lub 59 857 42 58.

 

grafika: czystepowietrze.gov.pl

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content