CZYM RÓŻNI SIĘ KOTŁOWNIA WĘGLOWA OD GAZOWEJ? – ZOBACZ TO W KOCZALE

4 mar, 2024 | Koczała

Dzień otwarty kotłowni! organizuje Gmina Koczała. Wszystko to z okazji powitania wiosny. 23 marca o godzinie 12.00, każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść do koczalskiej kotłowni i zobaczyć z bliska jak ona działa.

Wydarzenie będzie związane także z promocją nowo zbudowanej instalacji grzewczej. Wszyscy mieszkańcy będą mogli przyjść i zobaczyć, jak wyglądała stara kotłownia, która ogrzewała ich mieszkania przez lata oraz jak wygląda nowy obiekt. – Będzie to niepowtarzalna okazja dla tych, którzy jeszcze nigdy nie odwiedzili tego obiektu, a który powoli przechodzi już do historii. Poprzez to wydarzenie chcemy też pokazać Państwu, jak na przełomie ostatnich lat zmienia się Koczała. Będą Państwo świadkami skoku technologicznego z lat siedemdziesiątych do dwudziestego pierwszego wieku – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Dzień otwarty kotłowni będzie jednym z punktów programu święta wiosny. W tym dniu będą organizowane także inne wydarzenia kulturalne. W planach jest również odsłonięcie rzeźby autorstwa lokalnego artysty – Kacpra Wirkusa. Szczegółowy program zostanie przedstawiony niebawem.

 

 

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content