CZY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM POWSTANIE STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA?

20 lut, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami w Sępólnie Krajeńskim utworzona zostanie Strefa Płatnego Parkowania. Obejmie ona ścisłe centrum miasta. Decyzję o tym ma podjąć Rada Miejska na sesji w marcu.

Obecnie w Sępólnie Krajeńskim płatne są tylko parkingi przy Placu Wolności. Bilety parkingowe kupuje się u poborcy, który jednocześnie pełni funkcję kontrolera. Strefa Płatnego Parkowania będzie wyposażona w parkometry. Kontrolę nad opłatami, w imieniu samorządu sprawować będzie firma wyłoniona w przetargu. Co ważne, strefa będzie poszerzona także o parkingi przy tak zwanym starym młynie, przy ulicy Ratuszowej, przy ulicy Jeziornej w pobliżu Centrum Aktywności Społecznej, a także w pobliżu hali targowej i Nowego Rynku. Płatne będzie też parkowanie przy molo.

Takie rozwiązanie ma wymusić rotację pojazdów w ścisłym centrum miasta – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

– Obecnie obserwujemy, że sporo miejsc postojowych jest zajmowanych jako stałe miejsca parkingowe dla części mieszkańców. Samochody są pozostawiane tam na kilka godzin, zajmując miejsca tym, którzy przyjechali do centrum na zakupy lub załatwić jakąś sprawę w różnego rodzaju instytucjach – dodaje burmistrz.

Wysokość opłaty godzinowej nie jest jeszcze znana. Debatować nad tym będą radni. Ratusz proponuje, aby w każdy piątek, strefa parkingowa w pobliżu targowiska była zwolniona z opłat. Piątek jest bowiem dniem handlowym.

Jeżeli Rada Miejska wyrazi zgodę na utworzenie w Sępólnie Krajeńskim Strefy Płatnego Parkowania, gmina ogłosi przetarg na wyłonienie firmy, która zainstaluje parkometry i zajmie się obsługą całego systemu. Szacuje się, że strefa zostanie uruchomiona najpóźniej w czerwcu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content