CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE WYSTARTOWAŁY

5 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Młodzi sportowy, uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli majową rywalizację w ramach czwartków lekkoatletycznych. Ich zmagania potrwają niemalże do końca miesiąca. Najlepsi będą reprezentowali barwy Sępólna Krajeńskiego w finale krajowym, który odbędzie się w Łodzi.

Sportowcy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: 11 lat i młodsi, 12 lat oraz 13 lat. Osobno dziewczęta i chłopcy. Dyscypliny lekkoatletyczne to: bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m,  skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zawodników z reguły zgłaszają szkoły lub kluby sportowe, choć nie ma przeszkód, aby młodego sportowca zgłosił także rodzic.

– Zawody mamy co tydzień, do 26 maja, kiedy to będzie finał miejski czwartków lekkoatletycznych. Dla każdej szkoły, która wystawi największą liczbę reprezentantów jest na koniec sezonu nagroda – mówi Robert Czerechowski z Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Zawody odbywają się zawsze w czwartki od godziny 15.30. Są one także otwarte dla kibiców.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content