CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE – SZUKAMY SPORTOWYCH TALENTÓW

5 paź, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Zakończyła się jesienna runda Czwartków Lekkoatletycznych. Wydarzenie to adresowane jest do uczniów szkół podstawowych. Chodzi o to, aby wyłapać jak najwięcej sportowych talentów.

Czwartki Lekkoatletyczne to impreza z wieloletnią tradycją. Jak sama nazwa mówi, organizowana jest ona w czwartki. Najpierw jesienią, potem wiosną. Są to mini zawody dla dzieci, w których może wziąć udział każdy, kto na nie przyjdzie. – Ogólnie w zawodach mogą brać udział dzieci z klas 4 – 6. My natomiast rozszerzyliśmy tą ofertę i dla dzieci młodszych, i starszych, czyli startować mogą wszyscy uczniowie szkół podstawowych. W całej tej akcji chodzi o to, żeby wyłonić najlepszych zawodników właśnie z tych klas czwartych, piątych i szóstych, którzy będą reprezentować naszą gminę na zawodach ogólnopolskich, które odbywają się zawsze w połowie czerwca w Łodzi – wyjaśnia Beata Bukolt z Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Starsi i młodsi sportowcy rywalizują ze sobą na szczeblu gminnym.

W Czwartkach Lekkoatletycznych dzieci z klas IV-VI rywalizują w biegu na 60 metrów, 300 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż i w rzucie piłeczką palantową. Młodsi mają ofertę dostosowaną do ich wieku. W przypadku uczniów starszych, wachlarz dyscyplin jest poszerzony o bieg na 100 metrów i pchnięcie kulą.

W tym roku na ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych Sępólno Krajeńskie reprezentowało siedmioro zawodników. Troje z nich, w swoich konkurencjach uplasowało się w pierwszej dziesiątce w kraju.

 

 

fot. CSiR w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content