Kilkudziesięciu młodych sportowców bierze udział w czwartkach lekkoatletycznych organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. To eliminacje prowadzące do wielkiego finału, który odbędzie się w czerwcu w Łodzi.

Czwartki lekkoatletyczne organizowane są wielu gminach w Polsce. W tym roku startują w nich młodzi sportowcy z roczników 2007 i młodsi. Każdy uczeń, który zgłosi swojemu nauczycielowi chęć startu, może wziąć udział w tej imprezie. Rywalizacja odbywa się w siedmiu dyscyplinach:

– biegi na 60, 300 i 600m

– skoki w dal i wzwyż

– rzut piłeczką palantową

– pchnięcie kulą

„To jest impreza, która promuje kulturę fizyczną, pozwala rozwijać się naszym dzieciom i młodzieży pod względem lekkoatletycznym, a także sportowo ze sobą rywalizować” – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Sępólnie Krajeńskim.

Sępólno Krajeńskie ma także spore osiągnięcia w rywalizacji w czwartkach lekkoatletycznych. Na kartach historii tych zawodów zapisali się między innymi: Hubert Sercow – złoty medalista finału krajowego w biegu na 60 metrów oraz Kinga Drobczyńska, zdobywczyni brązowego medalu w finale ogólnopolskim skoku w dal.

fot. serwissamorzadowy.eu