ĆWICZENIA AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ W BRUSACH

20 maj, 2022 | Brusy

Konkurencje szybkościowe, sprawnościowe i marszobieg na 3 kilometry – takiemu testowi poddano 30 żołnierzy z Akademii Marynarki Wojennej. Sprawdzian odbył się na stadionie w Brusach. Mogli mu się przyjrzeć także mieszkańcy.

Do rywalizacji stanęli żołnierze zawodowi w wieku od 20 do 48 lat. Każdy z nich musi cyklicznie zaliczać taki test. Akademia Marynarki Wojennej ma w Czernicy swój ośrodek szkoleniowy, stąd decyzja o wykorzystaniu infrastruktury sportowej w pobliskich Brusach.

– Co roku jesteśmy zobligowani przeprowadzić egzamin z wychowania fizycznego. To są rygory Ministra Obrony Narodowej. Każdy żołnierz zawodowy raz w roku musi przejść egzamin z wychowania fizycznego. Sprawdzane są konkurencje szybkościowe, wytrzymałościowe i między innymi marszobieg 3000 metrów. Szukaliśmy takiego obiektu w którym możemy to przeprowadzić. W ośrodku w Czernicy nie mamy takiego obiektu, ale wiem, że jest w Brusach fajny, nowy stadion i od lat w zasadzie korzystamy z niego, dzięki uprzejmości władz lokalnych – mówi kmdr por. Arkadiusz Sobieraj, kierownik Ośrodka Wychowania Fizycznego i Sportu w Akademii Marynarki Wojennej. Test sprawnościowy w wojsku zaliczyć musi każdy. Jak zapewniają egzaminatorzy, nie ma możliwości, aby któryś z żołnierzy sprawdzianu nie zdał.

 

 

fot. ilustracyjne (serwissamorzadowy.eu)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content