CUDA – WIANKI W PRZECHLEWIE

9 cze, 2022 | Przechlewo

Kilkudziesięciu podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego odwiedziło Przechlewo. Wszystko to w ramach cyklu spotkań integracyjnych organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Tegoroczna impreza w Przechlewie odbywała się pod hasłem: „Cuda – Wianki”.

Festyn organizowany był na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy plaży nad jeziorem Końskim. Przy ładnej pogodzie to doskonałe miejsce na takie spotkania – mówi Arleta Szumacher, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie.

– Chcemy po prostu miło spędzić czas. Mamy przygotowane konkurencje sportowe, występy artystyczne, jest też poczęstunek – dodaje. Podobne spotkania organizowane są cyklicznie w różnych miejscowościach na Pomorzu i Krajnie.  

– Chodzi o integrację osób niepełnosprawnych. Jeszcze niedawno był przecież trudny czas związany z pandemią. Osoby te nie mogły się potykać. Teraz, gdy ograniczenia zostały zniesione, korzystamy z tego przywileju. Zapraszamy do nas. Za tydzień jedziemy do Brus, z dwa tygodnie jedziemy do Więcborka – opowiada Szumacher. Oprócz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Przechlewa w wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele podobnych placówek z Człuchowa, Brus, Czerska i Więcborka.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content