CETRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNE, JEST WSTĘPNY PROJEKT

10 paź, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Znany jest już wstępny projekt mającego powstać w Sępólnie Krajeńskim, Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. Firma, która wygrała przetarg na budowę obiektu, przedstawiła jego wstępną wizualizację. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, a dokumentacja zgromadzona, będzie można ruszyć z budową.

Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne powstanie na Placu Przyjaźni, naprzeciw Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Będzie to obiekt parterowy, pozbawiony przeszkód architektonicznych. Wszak ma on służyć osobom starszym i chorym. Nowa placówka będzie świadczyła opiekę całodobową, stąd potrzeba budowy obiektu, w którym realizowanie takich usług będzie możliwe.

W projekcie jest to obiekt parterowy, w którym znalazły się pomieszczenia mieszkalne wyposażone w węzły sanitarne. Jest też kuchnia, jest salon, są pomieszczenia do rehabilitacji i pokój dla pielęgniarki. Wszystko to, co powinno być w takim Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym, tam się znalazło – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Co ważne, obiekt będzie miał też strefę wypoczynkową w postaci wewnętrznego atrium. – Będzie tam też mała siłownia plenerowa, ogródek warzywny i altanka do spotkań na zewnątrz – dodaje burmistrz. Placówka ma być gotowa już w przyszłym roku. 

Budowa centrum ma kosztować nieco ponad 4 miliony złotych. 3,2 mln to pozyskane przez samorząd środki z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content