CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH POWSTANIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

4 kwi, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Sępoleński Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przekształcony w Centrum Usług Społecznych. Dzięki temu instytucja będzie mogła świadczyć większy wachlarz usług. Na przeprowadzenie zmian samorząd otrzymał nawet dofinansowanie.

Przekształcanie miejskich lub gminnych ośrodków pomocy na centra usług to nowy trend. Gmina Sępólno Krajeńskie znalazła się gronie siedmiu samorządów w województwie, które zdecydowały się podjąć takie wyzwanie. Na przeprowadzenie całej operacji samorząd dostał z Urzędu Marszałkowskiego wsparcie w wysokości ponad 7 milionów złotych. – Przeznaczone ono będzie nie tylko na polepszenie warunków pracy w istniejącym obiekcie, ale też na rozszerzenie usług. Powstanie np. wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych mieszkańców, będzie też zakupiony samochód przystosowany do osób niepełnosprawnych, którym będziemy świadczyli pomoc naszym mieszkańcom – zapowiada Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Co ważne, dotychczasowe usługi, które świadczył OPS nie zostaną wstrzymane. Przekształcenie placówki w Centrum Usług Społecznych umożliwi za to rozszerzenie oferty świadczeń pomocowych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content