CAŁOROCZNE PEŁNOWYMIAROWE BOISKO PIŁKARSKIE POWSTANIE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

23 sty, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Gmina Sępólno Krajeńskie rozstrzyga przetarg na modernizację płyty bocznego boiska piłkarskiego przy Centrum Sportu i Rekreacji. Docelowo obiekt ma być wyposażony w sztuczną nawierzchnię. Umożliwi to korzystanie z niego niemalże przez cały rok.

Modernizowane boisko treningowe, znajdujące się tuż obok boiska głównego, jesienią 2022 roku zostało wyposażone w oświetlenie. Dało to możliwość korzystania z obiektu również po zmroku. Niestety, ze względu na trawiastą murawę, intensywne korzystanie z boiska zimą lub wczesną wiosną było niemożliwe, ponieważ nawierzchnia ulegała błyskawicznej degradacji. Trudno ją było później także odbudować. Rozwiązaniem problemu ma być odwodnienie terenu i ułożenie tam nawierzchni sztucznej. Jest szansa, że prace rozpoczną się już niebawem. Przetarg na to zadanie jest na etapie rozstrzygania. – Na nasz przetarg wpłynęły dwie oferty. Obydwie oferty mieszczą się w kwocie przetargowej, którą dysponuje Gmina Sępólno Krajeńskie, więc po sprawdzeniu strony formalnej tych ofert rozstrzygniemy przetarg. Jeżeli chodzi o wartość tego zamówienia, to jedna oferta opiewa na kwotę 2 miliony 340 tys. zł, druga na 2 miliony 558 tys. zł. 50 procent wartości zadania Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu – mówi Waldemar Stupałkowski Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.  

Po zakończeniu modernizacji boisko będzie, podobnie jak teraz, ogólnodostępne dla sportowych grup zorganizowanych. Warto dodać, iż na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie działają też cztery Orliki. Są one zlokalizowane przy szkołach.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content