CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM [GALERIA]

6 cze, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Władze miasta i szefowie dużych instytucji w Sępólnie Krajeńskim, czytają małym mieszkańcom miasta książkę o tej miejscowości. Wszystko to w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Dyżurną lekturą jest bajka opowiadająca o historii i ciekawych miejscach w mieście.

„Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” to publikacja, która niedawno ukazała się na rynku wydawniczym. Książka została napisana na zamówienie miejscowej biblioteki. Jest ona nie tylko ciekawą opowieścią, ale także swego rodzaju przewodnikiem po mieście. Bohaterką opowiadania jest 10 letnia Michalina, która spędza wakacje w Sępólnie Krajeńskim. Na rynku znajduje ona pierścień, który przenosi ją do XIX wieku, w którym toczy się dalsza akcja.

„Zanim książka trafi do sprzedaży, jej treść poznają nasi najmłodsi mieszkańcy” – mówi Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Przez cały tydzień bajka fragmentami będzie prezentowana w czytelni dla dzieci. Placówka codziennie zaprasza do siebie kogoś znanego w mieście. Na spotkanie przychodzą też dzieci. Każdy z dorosłych gości musi przeczytać fragment „Pierścienia Sępolenki”. Wśród zaproszonych są na przykład komendanci straży i policji, dyrektorzy i Burmistrz. „Jest to doskonały sposób na promocję naszej książki. Dzięki temu będzie ona bardziej rozpoznawalna. To także zachęta do głośnego czytania dzieciom różnych książek” – dodaje Grażyna Kędzierska. Pierwszym gościem najmłodszej publiczności był Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content