BUDŻET SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO NA ROK 2018 – UCHWALONY

28 gru, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Jednogłośnie i bez głosu sprzeciwu, Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim przyjęła budżet na rok 2018. Zakłada on ponad 12 milionów złotych na inwestycje oraz zmniejszenie zadłużenia miasta o około 1,5 miliona złotych.

Przyszłoroczny budżet Sępólna Krajeńskiego to nieco ponad 67 milionów złotych zarówno po stronie dochodów jak i wydatków. Aż 18 procent tego planu stanowić będą wydatki inwestycyjne. „Są to zadania, które zgłaszają nasi mieszkańcy jako potrzebne do zrealizowania” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Listę przyszłorocznych inwestycji otwierają zadania drogowe. Chodzi tu przede wszystkim o te odcinki, które zostały ujęte w Gminnym Planie Budowy Dróg na lata 2014-2018. Większość inwestycji już zrealizowano. Na przyszły rok pozostaje jedynie dokończenie budowy ulic na osiedlu Jana Pawła II w Sępólnie Krajeńskim oraz w Piasecznie, Dziechowie, Świdwiu, a także realizacja kolejnego fragmentu drogi Wałdowo – Toboła.

W przyszłym roku ruszy także remont sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki oraz kontynuowana będzie budowa świetlicy w Komierowie. Na 12 milionów przeznaczonych na wszystkie inwestycje łącznie, aż 7 milionów złotych to pozyskane dofinansowania unijne.

Planowane zadłużenie Gminy Sępólno Krajeńskie na koniec roku 2018 ma wynieść niecałe 6 milionów złotych. Będzie ono o półtora miliona mniejsze niż w roku 2014, gdy rozpoczynała się obecna kadencja samorządu.

 

 

fot: UM w Sępólnie Krajeńskim

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content