BUDŻET OBYWATELSKI – RUSZAJĄ ZAPISY

27 lip, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Od jutra (od 28.07) rozpoczyna się przyjmowanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego w gminie Sępólno Krajeńskie. Do podziału będzie 200 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy zostanie przeznaczone na inwestycje miejskie, a drugie 100 tysięcy na inwestycje realizowane na terenach wiejskich.

Budżet Obywatelski w Sępólnie Krajeńskim realizowany będzie już po raz trzeci. Do tej pory w ramach tej inicjatywy zakupiono sprzęt komputerowy do szkół, zbudowano plac zabaw w Wałdowie oraz rozpoczęto wyznaczanie trasy rowerowej wokół jeziora Sępoleńskiego.

Podobnie jak w latach poprzednich propozycje do Budżetu Obywatelskiego mogą składać mieszkańcy. Każdy wniosek musi być jednak poparty przynajmniej dziesięcioma podpisami. „Potem wnioskodawca będzie musiał wykonać potężną pracę, aby przekonać do swojego pomysłu jak największą ilość osób. Wygrywają te zadania, które w głosowaniu ogólnym otrzymają najwięcej głosów” – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zgodnie z harmonogramem wnioski będą przyjmowane do końca sierpnia. Po ich weryfikacji pod względem prawnym, zostaną one publicznie ogłoszone. Od 12 do 30 września trwać będzie głosowanie. Mieszkańcy wybiorą dwa zadania (jedno do realizacji na wsi i jedno w mieście), które zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim na specjalnym druku zgłoszenia. Można go pobrać ze strony internetowej Ratusza: http://www.gmina-sepolno.pl

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content