BUDŻET OBYWATELSKI NA ROK 2019 – CZEKAMY NA PROPOZYCJE

31 lip, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do budżetu obywatelskiego na rok 2019. W Gminie Sępólno Krajeńskie do podziału będzie 200 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy dla inwestycji na terenie miejskim, a drugie 100 tysięcy na tereny wiejskie.

Swoje propozycje już mogą zgłaszać mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Każdy wniosek musi być poparty co najmniej 10-cioma podpisami innych mieszkańców. Zgłoszenie musi być także złożone na specjalnym formularzu, który jest dostępny w sekretariacie Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej www.gmina-sepolno.pl  Propozycje należy składać do 31 sierpnia 2018r. Po tym terminie wszystkie wnioski zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Muszą to być także inicjatywy mieszczące się w zakresie zadań gminy. Gotowa lista zgłoszonych wniosków zostanie opublikowana 13 września 2018r. Wtedy także ruszy głosowanie. Potrwa ono do 28 września.

Będzie to już trzeci budżet obywatelski realizowany przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Dotychczas w takim systemie został zakupiony sprzęt komputerowy do szkół, zbudowano plac zabaw w Wałdowie oraz wytyczono trasę rowerową wokół jeziora Sępoleńskiego. Rok temu przygotowania do realizacji budżetu obywatelskiego wstrzymano w sierpniu. Powodem była nawałnica, która przeszła również przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Środki, które miały być przeznaczone na realizację budżetu, skierowano wówczas na pomoc w usuwaniu skutków tego zdarzenia.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content