BUDŻET NA ROK 2024 – UCHWALONY

20 gru, 2023 | Przechlewo

Jednogłośnie Rada Gminy Przechlewo przyjęła budżet na rok 2024. Zakłada on dochody na poziomie 42,7 mln zł oraz wydatki na poziomie 47,7 mln zł. Na przyszłoroczne inwestycje samorząd Gminy Przechlewo planuje przeznaczyć prawie 13 mln złotych, co stanowi 26,8% wszystkich wydatków budżetowych.

Przyszłoroczny budżet będzie mocno inwestycyjny. Wpływ na to mają ogromne środki, jakie w tym roku pozyskała Gmina Przechlewo. Nie pokrywają one w stu procentach kosztów wszystkich zaplanowanych zadań. Część pieniędzy trzeba będzie dołożyć z własnych pieniędzy, jednak dzięki temu, możliwe będzie rozpoczęcie kolejnych dużych i ważnych społecznie zadań. – Wśród nich jest m.in. rozpoczęcie budowy przedszkola w Sąpolnie, remont szkół w Sąpolnie i w Przechlewie i rozpoczęcie modernizacji kotłowni w Przechlewie. Do tego dochodzą także inwestycje w zabytki, inwestycje drogowe i mniejsze zadania, które będą realizowane wraz z sołectwami – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

W związku z tak dużymi inwestycjami i koniecznością zabezpieczenia wkładu własnego wzrośnie nieco zadłużenie Gminy Przechlewo. Obecnie wynosi ono około 30 procent. Jeżeli Gmina będzie musiała posiłkować się pięciomilionowym kredytem, na koniec roku 2024 zadłużenie gminy wzrośnie do 48 procent.

 

 

fot. UG Przechlewo

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content