BUDŻET NA ROK 2022 PRZYJĘTY

30 gru, 2021 | Sępólno Krajeńskie

88 340 000 zł po stronie przychodów i 89 970 000 zł po stronie wydatków – taki będzie przyszłoroczny budżet Sępólna Krajeńskiego. Rada Miejska przyjęła go zdecydowaną większością głosów.

Nakłady inwestycyjne w przyszłorocznym budżecie stanowić będą 23 procent wszystkich wydatków. Tak duży zakres działań nie byłby możliwy bez pozyskanych przez gminę środków zewnętrznych – uważa Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Na jedną złotówkę wydaną bezpośrednio z budżetu miasta, przypadają aż trzy otrzymane z zewnątrz.

Na przyszłorocznej liście inwestycji znalazło się 26 zdań o łącznej wartości 26 468 242 zł. Najważniejszą i najbardziej kosztowną realizacją będzie budowa nowego przedszkola samorządowego. Ma ono kosztować 11 milionów złotych. Będzie to już trzeci taki obiekt na terenie gminy.

Kontynuowana będzie także budowa dróg. W przyszłorocznym zestawieniu znalazła się ulica Wyspiańskiego w Sępólnie Krajeńskim oraz drogi w miejscowościach Włościbórz i Wałdówko. Będzie też modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 680 tysięcy złotych pozostanie w dyspozycji sołectw i rad osiedli. To pieniądze, o których przeznaczeniu bezpośrednio zdecydują mieszkańcy. Szacowane zadłużenie miasta na koniec przyszłego roku wyniesie około 13 procent.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content