BUDŻET NA ROK 2021 UCHWALONY JEDNOGŁOŚNIE

30 gru, 2020 | Przechlewo

32,6 mln złotych po stronie dochodów i 34 mln złotych po stronie wydatków – taki będzie przyszłoroczny budżet gminy Przechlewo. Rada Gminy uchwaliła go jednogłośnie.

– Jest to bardzo dobrze skrojony budżet na miarę naszych możliwości. Szykujemy się do wielu inwestycji, które będą w przyszłym roku realizowane. Niektóre z nich będziemy kontynuować, inne zaczniemy od podstaw – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

W przyszłorocznym budżecie na inwestycje zapisano 1,7 mln złotych. Wśród najważniejszych zadań będzie rozpoczęcie budowy nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej, przebudowa ulicy Szkolnej w Przechlewie, modernizacja pomieszczeń Urzędu Gminy oraz naprawa dachu i elewacji na budynku starej biblioteki. Ponadto planuje się utwardzenie parkingu, budowę ogrodzenia i dróg wewnętrznych przy Szkole Podstawowej w Przechlewie, modernizację instalacji elektrycznej i internetowej oraz bieżące remonty wewnątrz budynku szkoły, zakup i montaż lamp oświetlenia ulicznego w Pawłówku i Szczytnie.

Kontynuowana będzie także budowa świetlicy w Pakotulsku oraz modernizacja wnętrz budynku Domu Kultury w Przechlewie. Nie zabraknie także drobnych robót remontowo – budowlanych przy świetlicach wiejskich w Dąbrowie Człuchowskiej i Nowej Wsi. W Garbku oddany zostanie do użytku nowy plac zabaw, w Żołnie przy istniejącym placu zabaw dobudowana zostanie wiata wypoczynkowa, a w Przechlewie plac zabaw dla dzieci zostanie zmodernizowany.

 

 

fot. UG Przechlewo

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content