BUDŻET NA ROK 2019 UCHWALONY

28 gru, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Przy jedenastu głosach poparcia, jednym przeciwnym i trzech wstrzymujących się, Rada Miejska Sępólna Krajeńskiego przyjęła budżet na rok 2019. Ustalono go na poziomie około 65 milionów zarówno po stronie dochodów jak i wydatków. Na inwestycje zaplanowano ponad 6 milionów złotych.

Na liście wydatków majątkowych znalazło się 21 pozycji. Wśród najważniejszych zadań jest między innymi rozpoczęcie rewitalizacji obszaru położonego przy Palcu Wolności, wymiana pomostów na plaży miejskiej, remont i przebudowa budynku starej szkoły w Lutowie oraz budowa zaplecza kuchennego w przedszkolu nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Samorząd zrealizuje także zadania wybrane w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi tu o modernizację miasteczka rowerowego w Sępólnie Krajeńskim oraz urządzenie siłowni plenerowej wraz z placem zabaw przy szkole w Lutowie.

„Kwota zapisanych w planie finansowym środków na inwestycje z pewnością zwiększy się o pozyskane fundusze zewnętrzne” – zapewnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nie będzie to jednak łatwy budżet, ponieważ nadal nie wiadomo jaka będzie ostateczna wysokość subwencji oświatowej. Rosnące ceny energii spowodują także wyższe koszty utrzymania oświetlenia ulicznego, a także dostawy prądu do placówek publicznych.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content