Około 1200 nowych książek chce zakupić w ramach budżetu literackiego sępoleńska biblioteka. W doborze repertuaru mają pomóc sami czytelnicy. Do końca października mogą oni zgłaszać swoje propozycje.

To nie pierwsza taka akcja organizowana przez sępoleńską placówkę. „Tradycyjnie od kilku lat prosimy naszych czytelników, aby zgłaszali nam swoje propozycje w zakresie tego jakie książki ich zdaniem powinny znaleźć się na bibliotecznych półkach” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Wszystko działa na zasadzie budżetu obywatelskiego, z tą jednak różnicą, że zamiast inwestycji, mieszkańcy wskazują mile widziane książki. W latach poprzednich największą popularnością cieszyły się nowości i premiery czytelnicze. Bibliotekarze spodziewają się, że i w tym roku takie pozycje będą najchętniej wybierane.

Swoje propozycje czytelnicy mogą zgłaszać bądź to osobiście, bądź internetowo poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej biblioteki: http://www.biblioteka-sepolno.pl/

Budżet literacki w połowie finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Drugą część pieniędzy dokłada Gmina Sępólno Krajeńskie. W tym roku łączna wartość tego budżetu to 25 tysięcy złotych.

fot. serwissamorzadowy.eu