BUDOWA ULICY BAJKOWEJ – ZOBACZ POSTĘP PRAC

6 lis, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze w tym miesiącu zakończą się prace drogowe na ulicy Bajkowej w Sępólnie Krajeńskim. Zniszczona dotąd nawierzchnia zostanie zastąpiona nowym asfaltem. Będzie też więcej miejsc parkingowych.

Ulica Bajkowa jest ostatnią niewyremontowaną drogą na osiedlu Bergera. Dotąd jej nawierzchnię stanowił spękany asfalt. Teraz sporo się zmieni. – Prace są już znacznie zaawansowane. Zbudowane są już wszystkie chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, który tam powstał od podstaw. Są też nowe miejsca postojowe – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Jezdnia ulicy Bajkowej utwardzona będzie dwiema warstwami asfaltu. Po remoncie zmieni się też organizacja ruchu. Na odcinku przy przedszkolu będzie to trakt jednokierunkowy, uzupełniony o nowe miejsca parkingowe. Od wjazdu do bloków do ulicy Odrodzenia, będzie to droga dwukierunkowa.

Warto dodać, że prace budowlane prowadzone są też na ulicy Więcborskiej, Reja i Prusa. W przyszłym roku gruntownej przebudowy doczekają się również drogi w Sikorzu, Trzcianach i Dziechowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content