BUDOWA ŚWIETLICY W ZBOŻU – POSTĘP PRAC

14 kwi, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Trwa budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Zboże w Gminie Sępólno Krajeńskie. Obiekt powstaje naprzeciwko szkoły. Ma być gotowy najpóźniej do połowy listopada.

Powstająca świetlica będzie zupełnie nowym budynkiem. Jej powierzchnia użytkowa wyniesie około 160 metrów kwadratowych. – Wewnątrz znajdą się pomieszczenia takie jak: ogólna sala zebrań, mniejsza sala na mniejsze spotkania i zebrania. Będzie też całe zaplecze kuchenno – sanitarne łącznie z pięknym tarasem i plenerową siłownią na zewnątrz. Na dzień dzisiejszy wszystkie ściany zewnętrzne już są wykonane. Za chwileczkę będzie położony strop, który jednocześnie będzie przykryciem dachowym, bo świetlica będzie jednokondygnacyjna, tak żeby była dostępna dla wszystkich osób, które mają problemy z poruszaniem – zapowiada Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cała inwestycja będzie kosztowała około 2 milionów złotych. Na to zadanie Gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała dofinansowanie w wysokości 98 procent. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa świetlicy w Zbożu – stan kwiecień 2024

Budowa świetlicy w Zbożu – stan kwiecień 2024

Budowa świetlicy w Zbożu – stan kwiecień 2024

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content