BUDOWA ŚWIETLICY W BIELSKU – POSTĘP PRAC

7 maj, 2024 | Koczała

Na przełomie września i października powinna być gotowa świetlica wiejska w Bielsku. Obiekt powstaje od podstaw tuż przy drodze Przechlewo-Koczała. Zastąpi on pomieszczenie, które mieszkańcom tej miejscowości służy jako świetlica.

Obecnie sołectwo Bielsko nie ma świetlicy z prawdziwego zdarzenia. Stare pomieszczenie pełniące funkcję świetlicy nie nadaje się do dalszego użytku. Zresztą w kwietniu, przed wyborami samorządowymi, wybuchł w nim nawet niewielki pożar. Nowa świetlica zrekompensuje mieszkańcom te niedoskonałości. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w gminie, wyposażony w dużą salę, sanitariaty, kuchnię i pomieszczenia socjalno-biurowe. 

Trzeba też zauważyć, że w tym obiekcie zostały zastosowane najnowocześniejsze technologie jeżeli chodzi o ogrzewanie obiektu. Chodzi tutaj m.in. o wykorzystanie systemu rekuperacji, ale też pomp ciepła, które zasilane będą też przez panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu obiektu. W budynku będzie ogrzewanie podłogowe. W zakresie ogrzewania cały obiekt ma być jak najbardziej samowystarczalny – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Nowa świetlica będzie też zapleczem dla pobliskiego kompleksu sportowego. W pobliżu powstaną także miejsca postojowe, w tym również dla autokarów. 

Będzie to kompleks sportowo-rekreacyjny spełniający potrzeby mieszkańców Bielska, ale też z korzyścią dla całej gminy – dodaje wójt.

Budowa świetlicy ma kosztować prawie 2,5 mln zł. 1,35 mln zł to dofinansowanie pozyskane przez Gminę Koczała z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content