BUDOWA PRZEDSZKOLA RUSZY JESZCZE W TYM ROKU

18 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

12,2 mln zł będzie kosztowała budowa nowego przedszkola w Sępólnie Krajeńskim. Ratusz rozstrzygnął przetarg na to zadanie. I choć kwota była wyższa od zakładanego kosztorysu, gmina zdecydowała się na realizację inwestycji.

Rozstrzygnięty przetarg był już drugim, ogłoszonym przez Ratusz. W pierwszym przetargu wszystkie oferty znacznie przekraczały budżet inwestycji. W drugim ceny były nieco niższe. Przy rosnących obecnie kosztach, trudno byłoby się spodziewać, aby ewentualny trzeci przetarg przyniósł satysfakcjonujące rozstrzygnięcie, stąd decyzja aby przyjąć najkorzystniejszą ofertę z drugiego przetargu.

Nowe przedszkole powstanie przy ulicy Targowej. Będzie to w pełni wyposażony obiekt na 180 do 200 dzieci. Zwycięzca przetargu będzie miał 1,5 roku na wykonanie zadania.

– 18 miesięcy przy tego typu inwestycji, to dość krótki termin. Mamy jednak nadzieję, że wykonawca podoła zadaniu i wykona je w terminie – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowe przedszkole będzie trzecim tego typu obiektem w gminie. Zadanie to ma być dofinansowane ze środków rządowych, łączną kwotą prawie 11 mln złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content