BUDOWA NOWEJ BIBLIOTEKI – ZOBACZ POSTĘP PRAC [GALERIA]

13 maj, 2020 | Przechlewo

Jeszcze w tym roku gotowa ma być nowa siedziba przechlewskiej biblioteki. Na potrzeby instytucji zaadoptowana będzie stara kamienica w centrum miejscowości. Prace są już mocno zaawansowane.

Obiekt do którego w przyszłości przeniesie się biblioteka, będzie miał aż trzy kondygnacje. Do tego zagospodarowana zostanie także część piwnicy. Nie wszystkie pomieszczenia będą zastawione regałami z książkami. „Wewnątrz będzie miejsce na izbę pamięci, pracownię komputerową, multimedialną, pracownie tematyczne oraz dużą czytelnię” – wymienia Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Obecnie trwają tam już prace wykończeniowe. Na jednej ze ścian budynku dobudowano także klatkę schodową. Będzie ona wyposażona w windę dla osób niepełnosprawnych. Korzystać z niej będą mogły także osoby starsze oraz rodzice z dziećmi w wózkach.

Prace budowlane potrwają do końca wakacji. Później rozpoczną się odbiory budowlane oraz przeprowadzka biblioteki do nowej siedziby. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na przełom października i listopada. Przebudowa obiektu ma kosztować niecałe 3 miliony złotych. 2 miliony to pozyskane przez gminę dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content