BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ W BRUSACH – KOLEJNY ETAP

9 gru, 2022 | Brusy

Do czerwca przyszłego roku ma być gotowy kolejny etap budowy kanalizacji deszczowej w Brusach. Po zakończeniu prac w okolicach ulicy Kalwaryjnej i Dworcowej, przyszła pora na ich rozpoczęcie w obrębie ulicy Bolta oraz znajdującej się w pobliżu oczyszczalni ścieków.

Program budowy kanalizacji deszczowej oraz rozdziału sieci ogólnospławnej na deszczową i sanitarną jest realizowany w Brusach już od 2019 roku. Jest to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji ostatnich lat. Pierwotnie wyceniono ją na 11 milionów złotych. Trudna sytuacja rynkowa spowodowała, że ogólny koszt tego zadania wzrósł do 17 milionów.

Pierwszy etap tego zadania gmina ma już za sobą. Chodzi o budowę kolektora deszczowego w ciągu ulicy Kalwarynej i części ulicy Dworcowej. Umożliwiło to podłączenie do instalacji osiedla Słonecznego. Teraz realizowany jest etap drugi w obrębie ulicy Bolta.

– Całość inwestycji zakłada budowę prawie trzech kilometrów kolektora deszczowego, budowę trzech zbiorników retencyjnych wraz z odtworzeniem części ulic – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Te prace potrwają do czerwca przyszłego roku.

Zatem do całkowitego sfinalizowania inwestycji pozostanie jeszcze jeden etap zakładający budowę sieci w rejonie osiedla Słowackiego. Samorząd planuje całkowite zakończenie budowy sieci deszczowej w Brusach  pod koniec 2023 roku.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content