BRUSKI PSZOK GOTOWY!

17 paź, 2021 | Brusy

3 miliony złotych kosztowała modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brusach. Prace budowalne już się zakończyły. Obiekt zostanie oddany do użytku w najbliższy wtorek (19.10).

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Bolta, to miejsce do którego mieszkańcy mogą przywozić te śmieci, których nie można wrzucać do pojemników na odpady. Chodzi tu w szczególności o odpady budowlane, opony, sprzęt AGD i RTV oraz zużyte meble.

Gmina Brusy posiada własny PSZOK ze względu na sporą odległość dzielącą ją od Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze koło Chojnic. Częsty transport niewielkich ilości śmieci byłby ekonomicznie nieuzasadniony. Posiadanie własnego PSZOKU pozwala na wstępną segregację odpadów, odzysk niektórych surowców oraz składowanie do czasu, gdy uzbiera się ich odpowiednio duża partia, nadająca się do wywiezienia do utylizacji.

Dotychczas istniejący PSZOK był już za mały, stąd decyzja o jego rozbudowie i modernizacji.

– Została wykonana droga dojazdowa, urządzono też pomieszczenie biurowe do obsługi tego punktu. Zbudowano plac do składowania gruzu, rampę najazdową do rozładunku oraz zadaszoną wiatę do składowania różnego rodzaju odpadów. Cały teren został wyposażony w monitoring i oświetlenie. Zakupiono także urządzenia do ważenia i rozładunku odpadów – wylicza Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brusach była dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania to prawie 2 miliony złotych.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Brusach zostanie uruchomiony 19 października. Czynny on będzie we wtorki i czwartki w godzinach 13.00-18.00 i w soboty w godzinach 9.00-12.00.

 

 

fot. UM w Brusach

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content