BOLKO – REKOMENDOWANE MIEJSCE NA WYPOCZYNEK

9 lis, 2023 | Koczała

Kiedyś miejsce to było znane jako ośrodek wypoczynkowy „Relaks”, będący własnością jednej z ówczesnych spółdzielni rzemieślniczych. Od 2004 roku w rękach prywatnych funkcjonuje jako „Bolko”. Co roku miejsce to odwiedza kilkuset turystów z Polski i zagranicy. Mowa o kolejnym, godnym polecenia miejscu na wypoczynek w Gminie Koczała.

Historia ośrodka sięga ubiegłego wieku. Wówczas był on jedną z kilkunastu podobnych baz wypoczynkowych w regionie, prowadzonych przez zakłady pracy. Lata dziewięćdziesiąte i początek XXI wieku to czas, gdy miejsca takie, ze względu na brak zainteresowania ze strony właściciela, popadały w ruinę. Tylko niektóre z nich znalazły nowych gospodarzy, dzięki czemu nie zniknęły z map atrakcji turystycznych.

Tak też było w przypadku tego miejsca. Prywatyzacja uchroniła ośrodek od dewastacji. Dzisiaj jest on atrakcyjną bazą noclegowo-wypoczynkową dla całych rodzin. – Na miejscu mamy siedem domków wyposażonych w aneks kuchenny, sypialnię i sanitariaty. Obiekty te mogą pomieścić rodziny cztero, pięcio i szcześcioosobowe. Można też przyjechać z własną przyczepą kempingową. Na miejscu jest też mała gastronomia, a nawet mała biblioteka – opowiada Zbigniew Wal, współwłaściciel obiektu.

Do ośrodka „Bolko” można dojechać kierując się na miejscowość Dymin. Na wjeździe do osady, to pierwszy ośrodek po prawej stronie, tuż przy drodze. Jego największym atutem jest bezpośrednia bliskość jeziora Dymno. – Jest to jezioro polodowcowe, niezwykle czyste, to od zawsze pierwsza klasa czystości. Tutaj nie ma żadnej chemii, nie ma uciążliwego rolnictwa, ani przedsiębiorstw, które by powodowały zanieczyszczenia – mówi dalej Zbigniew Wal. Poza tym, na miejscu jest cicho i bezpiecznie. – Najlepszą rekomendacją jest fakt, że wielu turystów do nas wraca. Wolą oni takie miejsca, niż hałaśliwe nadmorskie kurorty – dodaje współwłaściciel ośrodka „Bolko”.

Cały ośrodek jest ogrodzony i monitorowany. Na miejscu działa wypożyczalnia rowerów. Są grille oraz miejsce na rozpalenie większego ogniska. Wypoczywający w ośrodku, do plaży mają dosłownie kilkanaście metrów. Obiekt działa jednak tylko sezonowo – od maja do końca września. Rezerwacji można dokonywać poprzez serwisy turystyczne lub bezpośrednio pod numerem telefonu: 603 049 858.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Ośrodek Wypoczynkowy „Bolko” w Dyminie k. Koczały

Ośrodek Wypoczynkowy „Bolko” w Dyminie k. Koczały

Ośrodek Wypoczynkowy „Bolko” w Dyminie k. Koczały

Ośrodek Wypoczynkowy „Bolko” w Dyminie k. Koczały

Ośrodek Wypoczynkowy „Bolko” w Dyminie k. Koczały

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content