BOISKO WIELOFUNCYJNE DLA NASZYCH UCZNIÓW POWSTANIE W ZALESIU

22 wrz, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Jest zgoda na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Zalesiu w Gminie Sępólno Krajeńskie. Powstanie ono w miejsce planowanej tam wcześniej sali gimnastycznej. Prezes Rady Ministrów, który przyznał środki na to zadanie, wyraził zgodę na taką inwestycję.

Zamiana sali na boisko była skutkiem otrzymania przez Gminę Sępólno Krajeńskie dużo mniejszej niż wnioskowano, dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorząd zabiegał o 5 milionowe dofinansowanie na budowę trzech sal gimnastycznych. Tymczasem z powodu ograniczonej puli środków, gmina otrzymała zaledwie 400 tysięcy złotych, ze wskazaniem, że pieniądze te muszą być zainwestowane w infrastrukturę sportową w miejscowości Zalesie – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

– Przypomnę, otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych. Będziemy chcieli mniej więcej za tę kwotę zrealizować boisko wielofunkcyjne, które będzie miało sztuczną nawierzchnię, będzie miało boisko do piłki ręcznej, boiska do siatkówki, boisko do koszykówki. Całość będzie też ogrodzona, tak aby móc tam bezpiecznie realizować zajęcia z wychowania fizycznego – dodaje burmistrz. W tej chwili są przeglądane propozycje projektów boisk, które mieszczą się w budżecie. Niebawem będzie też ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Całość ma być gotowa już w przyszłym roku.

Obecne zaniechanie budowy sali gimnastycznej w Zalesiu nie oznacza, że gmina wcale nie zamierza jej budować. W planach samorządu jest bowiem budowa sal nie tylko w Zalesiu, ale również przy szkołach w Wiśniewie i Zbożu. Rozpoczęcie tych inwestycji będzie jednak możliwe tylko wtedy, gdy pojawi się możliwość otrzymania odpowiednio wysokich dotacji. Koszt budowy jednej sali, przy niewielkiej placówce szkolnej, to wydatek od 2 do 4 milionów złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content