BOISKO W SĄPOLNIE JEST JUŻ GOTOWE

11 cze, 2018 | Przechlewo

W miejscowości Sąpolno w gminie Przechlewo otwarto nowe boisko wielofunkcyjne. Obiekt powstał przy miejscowej szkole podstawowej. Jest on pierwszym tego typu w tej miejscowości.

Do tej pory szkoła w Sąpolnie dysponowała jedynie boiskiem piaszczysto – trawiastym. Powstanie profesjonalnego obiektu to nowa jakość. „Dzieci na takim wielofunkcyjnym boisku będą miały więcej możliwości. Do tej pory wszystkie one grały w piasku. Przychodziły do domu umorusane i tak to wyglądało” – mówi Dorota Koska, przewodnicząca Rady Rodziców.

Nowe boisko posiada podłoże z tworzywa sztucznego. Można na nim grać praktycznie we wszystkie gry zespołowe. Obok boiska powstała także skocznia w dal. Cały kompleks został już oficjalnie otwarty. Poprzedziła go krótka akademia przygotowana przez uczniów miejscowej szkoły. Realizacja inwestycji kosztowała 450 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty stanowiły środki pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Boisko zostało zbudowane w ramach większego, gminnego programu remontu szkolnych obiektów sportowych. Obecnie prowadzone są także prace na kompleksie znajdującym się przy szkole w Przechlewie. Niebawem ruszy tam też remont hali sportowej.

 

Boisko w Sąpolnie

Boisko w Sąpolnie

Boisko w Sąpolnie

Boisko w Sąpolnie

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content