BOCZNE BOISKO PIŁKARSKIE JUŻ GOTOWE

17 kwi, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Gotowa jest już nowa nawierzchnia na boisku treningowym przy Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Umożliwia ona korzystanie z obiektu praktycznie przez cały rok. Wcześniej przy tym boisku zbudowano także oświetlenie.

Renowacja boiska treningowego polegała na budowie sztucznej nawierzchni. Daje to możliwość prowadzenia na nim treningów również w okresie zimowo-wiosennym. Wcześniej była tam nawierzchnia trawiasta, co mocno ograniczało możliwość korzystania z obiektu przy złych warunkach pogodowych. Teraz problem ten został rozwiązany. Dodatkowo zbudowane wcześniej oświetlenie umożliwia wykorzystywanie obiektu nawet po zmroku. – Boisko jest pełnowymiarowe, ze sztuczną nawierzchnią, całkowicie oświetlone, więc jest to infrastruktura, z której będzie można korzystać praktycznie cały rok. Nawet przy niewielkich, nieostrych zimach będzie można odśnieżyć tę płytę i też korzystać z gry w piłkę nożną. Jest to bardzo ważne zadanie dla naszych środowisk sportowych, które wnioskowały od lat, żeby taka płyta powstała ze względu na to, że właśnie w sezonach jesienno-zimowych nasi sportowcy musieli wyjeżdżać z Sępólna Krajeńskiego i wynajmować takie boiska w innych gminach – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cała inwestycja kosztowała 2,4 mln zł. Połowę tej kwoty stanowiło pozyskane przez Gminę Sępólno Krajeńskie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się dzisiaj (17.04) o godzinie 16.30.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Boisko Piłkarskie w Sępólnie Krajeńskim

Boisko Piłkarskie w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content