Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Lutowie i Wałdowie odbędą się dwie duże imprezy plenerowe. Wszystko to w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wstęp na oba wydarzenia jest otwarty dla mieszkańców i gości.

Pierwszy festyn to Biesiada po Lutowsku. To już tradycja, że na placu przed Wiejskim Domem Kultury co roku we wrześniu odbywa się piknik przy muzyce. Publiczność zasiada przy stołach i biesiaduje aż do wieczora. W tym roku na Lutowskiej scenie wystąpią Gienek Loska z zespołu B.A.R oraz Claudia i Kasia Chwołka – gwiazdy śląskiej piosenki. Impreza odbędzie się w sobotę (14.09) o godzinie 16.00

W niedzielę (15.09) natomiast zapraszamy do Wałdowa. Tam o godzinie 15.00 ruszy Jarmark Świętego Mateusza. „W programie między innymi występy artystyczne zespołów działających przy Wiejskim Domu Kultury, występ duetu Caro ze Śląska oraz zabawa taneczna” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Będą też atrakcje dla dzieci. Swoje umiejętności zaprezentują między innymi strażacy z OSP Wałdowo. Podczas trwania jarmarku czynne będą także stoiska Kół Gospodyń Wiejskich. Jedną z atrakcji będzie wystawa prac krajeńskich koronczarek.

fot. serwissamorzadowy.eu